TRZECIE MIEJSCE DLA ZESPOŁU FALKEN MOTORSPORTS

Zespół Falken Motorsports znakomicie zaprezentował się podczas wyścigu 24 h ADAC 2015.

Zespół Falken Motorsports znakomicie zaprezentował się podczas wyścigu 24 h ADAC 2015. Po 24 emocjonujących godzinach ekipa w składzie Peter Dumbreck (Szkocja), Wolf Henzler (Niemcy), Alexandre Imperatori (Szwajcaria) i Martin Ragginger (Austria) wywalczyli wysokie 3. miejsce. „Jesteśmy niezwykle uradowani", powiedział po wyścigu Markus Bögner, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. „Naszym celem było zająć miejsce na podium. Osiągnęliśmy to dzięki występowi na wysokim poziomie." Punktualnie o 16:00 w sobotę dyrektor wyścigu Walter Hornung dał uczestnikom sygnał do startu w 24-godzinnym motoryzacyjnym maratonie. Startujący z pozycji 19. Martin Ragginger wywalczył i przekazał kolegom z drużyny miejsce 15. Podczas gdy z czołówki odpadł faworyt wyścigu – skutek wysokiej prędkości na początkowym etapie – turkusowe Porsche 911 GT3 R niezawodnie pokonywało kolejne okrążenia. Zwłaszcza „czarne złoto", specjalnie sprowadzone z Japonii opony Falken, przyczyniły się do sukcesu, gdy siąpiący deszcz pogorszył warunki na Północnej Pętli, prowadząc do poślizgów i wypadków. Zespół pod wodzą Svena Schnabla nawet w tak trudnej sytuacji zachował kontrolę i niezawodnie wybierał właściwe opony: bezprofilowe opony slick oraz specjalnie zaprojektowane opony do jazdy w deszczu zapewniły bezpieczne prowadzenie i decydującą przewagę nad silną konkurencją GT3. W połowie wyścigu zespół Falken po raz pierwszy uplasował się na pozycji dającej podium, a czasowo przejął nawet prowadzenie. Ostatecznie Peter Dumbreck, Wolf Henzler, Alexandre Imperatori oraz Martin Ragginger zajęli znakomite 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, po raz pierwszy zdobywając podium w wyścigu ADAC 24h na torze Nürburgring. Jak powiedział Peter Dumbreck: „W zeszłym roku zajęliśmy 4. miejsce i wszyscy oczekiwali, że tym razem będzie jeszcze lepiej. Wytrzymaliśmy presję 24 godzin. Zwłaszcza w nocy, w zmiennych warunkach pogodowych, stanowiło to wyzwanie. Mieliśmy szczęście przy doborze opon. Gumy Falken doskonale zdały trudny test. Przez cały czas wyścigu nie mieliśmy poważniejszych trudności i robiliśmy wyłącznie rutynowe zatrzymania. Bardzo cieszymy się z takiego wyniku."